Mała Tajlandia na Placu Dąbrowskiego

Jeszcze kilka lat temu Pl. Dąbrowskiego w Warszawie kojarzył się głównie ze szkołą. Na placu mieściły się księgarnie szkolne i nielegalny bazarek z podręcznikami.
Od niedawna to miejsce pielgrzymek miłośników Azji, a przede wszystkim smakoszy kuchni tajskiej. A to dzięki małej i przytulnej restauracji Little Thai Gallery.

Wystrój lokalu przypomina trochę butik, przy wejściu stoją dwie gabloty, gdzie wystawiona jest biżuteria etniczna i tajskie rękodzieło, pod sufitem  umieszczony jest ekran, na którym można oglądać programy kulinarne, na ścianach pojawiają się również wystawy zdjęć, ale oczywiście to co najważniejsze w Litlle Thai Gallery to tajskie smaki. Szefem restauracji jest były menadżer innej knajpki, serwującej potrawy z Tajlandii — Sunanty, który sam jest mocno uzależniony od tej azjatyckiej kuchni.

W  Little Thai Gallery można zjeść bardzo smacznie i w dosyć umiarkowanych, jak na Warszawę, cenach — za jeden dwudaniowy obiad zapłacimy około 50 złotych, a  lunch (zupa/drugie danie/zielona herbata) można kupić już za 22 złote.

Ekipa Mandragona poleca szczególnie zupę Tom Yom Kung — z krewetkami i trawą cytrynową (22 zł.). Kto nigdy nie próbował zup tajskich, od niej powinien zacząć swoją przygodę kulinarną! Bardzo smaczne są także przystawki thai rolls (19 zł.), a na drugie danie polecamy — Kaeng  Garee (żółte curry z mlekiem kokosowym, groszkiem, ananasem, papryką i tajską bazylią) — w zależności od dodatku od 29 złotych (z warzywami) do 45  (z krewetkami).

Dania można zamawiać także na telefon, z dostawą do domu.

Strona internetowa restauracji:
http://www.littlethaigallery.pl/  

Restauracja Little Thai Gallery, Pl. Dąbrowskiego 2/4, Warszawa, Tel. 22 827 44 10

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 4

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.