Wystawa zdjęć z Azji Centralnej i Europy Wschodniej – „Through Their Eyes, Through Ours”

Wystawa Through Their Eyes, Through Ours prezentuje społeczno-ekonomiczną sytuację kobiet w krajach Azji Centralnej i Europy Wschodniej.
Jest ona punktem kulminacyjnym trzyletniego projektu Koalicji KARAT finansowanego ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest zwrócenie uwagi decydentów, instytucji europejskich zajmujących się pomocą rozwojową, na kraje Azji Centralnej i Europy Wschodniej, które wciąż borykają się z problemami typowymi dla krajów przechodzących transformację ustrojową. Konsekwencje przemian społeczno-ekonomicznych szczególnie dotykają kobiety, którym poświęcona jest ta wystawa.

Autorkami zdjęć są fotografki amatorki, jak i profesjonalistki, z Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Macedonii, Mołdawii, Serbii, Ukrainy i Uzbekistanu, które nadesłały swoje zdjęcia na regionalny konkurs fotograficzny ogłoszony przez Koalicję KARAT w czerwcu 2008 roku.
Podczas oficjalnego otwarcia wystawy w Warszawie w styczniu 2009 została wyłoniona zwyciężczyni konkursu:  Mariam Amurvelashvili – dziennikarka gruzińska, która sfotografowała obozy dla uchodźców w Gruzji, powstałe po działaniach zbrojnych w 2008 roku.
Poza Warszawą wystawa była pokazywana w Poznaniu, Bratysławie, Berlinie, Bonn oraz Genewie w Pałacu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 23-25 kwietnia w ramach Festiwalu Przygody Mandragon 2010 w Centrum Łowicka.

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 2

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.