Wykłady otwarte PAH „O rozwoju i globalizacji”

Polska Akcja Humanitarna zaprasza na serię otwartych wykładów „O rozwoju i globalizacji” prof. Firouzeh Nahavandi* z Universite Libre w Brukseli (ULB), dyrektor Centrum Studiów nad Współpracą Międzynarodową i Rozwojem (CECID). Wykłady odbędą się w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

Profesor Firouzeh Nahavandi zaprezentuje wybrane kwestie, które ukierunkowały myślenie o rozwoju w drugiej połowie XX wieku i które również dziś odgrywa…ją znacząca rolę w postrzeganiu krajów globalnego Południa. Podczas swego wykładu przedstawi słuchaczom propozycje analizy problemów wspólnych dla krajów Południa, takich jak: kolonizacja i jej konsekwencje, wzrost demograficzny, industrializacja czy włączenie krajów Południa do systemu globalnego.

* Firouzeh Nahavandi urodziła się w roku 1955 w Paryżu. Po ukończeniu francuskiej szkoły średniej w Teheranie, odbyła studia wyższe i uzyskała tytuł doktora w dziedzinie nauk społecznych na Université Libre w Brukseli. Obecnie jest profesorem Université Libre w Brukseli i na Uniwersytecie Senghor w Aleksandrii. Pełni również funkcję dyrektora Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju (CECIDE). Jest członkinią Królewskiej Akademii Belgii. Karierę naukową rozpoczęła od badania źródeł rewolucji irańskiej z 1979 r. Następnie zaczęła specjalizować się w badaniach nad krajami rozwijającymi się, szczególnie krajami muzułmańskimi.

MIEJSCA I DATY:

Kraków, 7 października 2010, godz. 17.00 – 18.30
Temat “On development and globalization” (wykład w j. angielskim)
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, ul. Westerplatte 11, aula WSE

Wrocław, 8 października 2010, godz. 10.00 – 12.00
Temat “On development and globalization” (wykład w j. angielskim z tłumaczeniem)
Dolnośląska Szkoła Wyższa, Instytut Pedagogiki, ul. Strzegomska 55, sala 112

Warszawa
wykład wprowadzający do tematyki rozwoju w ramach studiów podyplomowych Development Cooperation Policy and Management, pt. „Development theories and strategies” (8h, wykład w j. angielskim)
część I: 9 października, godz. 12.30 – 16 (z przerwą 30 min)
część II: 10 października: godz. 9.00 – 12.30 (z przerwą 30 min)
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
(wykład jest otwarty dla publiczności)

Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 7

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.