31.05 – Tybetańczycy w Indiach – spotkanie, wystawa zdjęć

Południk Zero serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników Tybetu, Indii, buddyzmu i pięknych krajobrazów.

Podczas spotkania odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Elżbiety Dziuk pt. „Tybetańczycy w Indiach”.

Jednocześnie odbędzie się spotkanie z Elżbietą Dziuk i Krzysztofem Renikiem poświęcone osiągnięciom diaspory tybetańskiej w Indiach. Przedstawione zostaną przykładowe instytucje kultury stworzone w Indiach przez Tybetańczyków służące ochronie ich dziedzictwa kulturowego.

W trakcie spotkania wyświetlony zostanie również film pt: „Z Dalajlamą w Himalajach” – zrealizowany przez Elżbietę Dziuk, Krzysztofa Renika i Michała Zielonego.

Więcej o filmie „Z Dalajlamą w Himalajach”:

Jest to opowieść o niezwykłym spotkaniu z Dalajlamą w sercu Himalajów w Ladaku w Indiach. Spotkanie ma miejsce w odległej od dróg jezdnych górskiej dolinie, do której Dalajlama przylatuje helikopterem. Oczekują go mieszkańcy siedmiu himalajskich wiosek i mnisi sześćsetletniego klasztoru. Film rozpoczyna relacja z wędrówki buddyjskiego mnicha podążającego na to spotkanie, przez ponad pięciotysięczną himalajską przełęcz. Zdjęcia do tego filmu powstały w sierpniu 2009 roku w Indiach.

31 maja 2012, godz. 19.00

Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warszawa

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 5

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.