PLANETE DOC REVIEW

PLANETE DOC REVIEW jest partnerem 1 Festiwalu Przygody Mandragon. W niedzielę o 20:30 pokażemy film „China Blue” z serii DVD „Oblicza Chin”. Podczas festiwalu będzie też można kupić związane z Azją filmy dystrybuowane przez PLANETE DOC REVIEW

PLANETE DOC REVIEW to festiwal, który wyznacza w Polsce modę na najwybitniejsze światowe kino dokumentalne. Swoje polskie premiery miały tu m.in.: „Królik po berlińsku”, „Przeznaczone do burdelu”, „Spotkania na krańcach świata”, „Śmierć człowieka pracy” czy artystyczne filmy MatthewBarney’a. Co roku organizatorzy uważnie śledzą nowinki w świecie dokumentu,aby następnie pokazać je polskim widzom na jednym z największych tego typu festiwali w Europie.

W ostatnich latach festiwal PLANETE DOC REVIEW coraz chętniej zerka w kierunku dynamicznie rozwijających się krajów Azji.  Po ogromnym sukcesie filmów ukazujących współczesne Chiny i Indie (m.in. „W górę Jangcy” – zdobywca nagrody głównej Millennium Award na 5. Planete Doc Review), w tym roku po raz pierwszy w programie imprezy znajdzie się nowa sekcja „China reloaded” („KJ”, „Ostatni pociąg”, „Pewnego razu w Chinach” i „Zakłócenia porządku”). Jednak PLANETE DOC REVIEW to nie tylko filmy o Państwie Środka. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku nie zabraknie filmów o Indiach („Zmiany w Bogocie”, „Most w Mumbaju”) czy Japonii („Ito. Kapłan w wielkim mieście”).

Tym, którzy przegapili pokazy dokumentów o Azji na poprzednich edycjach festiwalu i chcą nadrobić zaległości, polecamy zestawy DVD „Oblicza Chin” i „Oblicza Indii” wydane w serii MAGAZYN SZTUKI DOKUMENTU PLANETE DOC REVIEW oraz pokazy filmów w sekcji „Greatest Hits of PLANETE DOC REVIEW” w kinie Iluzjon.

http://www.docreview.pl/

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 8

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.