08.12 – Filmy z południa Indii – Puszpaka Wimana

Koło Rasa Mandala i Samorząd Studentów UW

 zapraszają serdecznie na inaugurację cyklu filmowego

 

FILMY Z POŁUDNIA INDII

 

Pierwszym filmem będzie „Puszpaka Wimana”

Wprowadzenie do filmu wygłosi pomysłodawczyni cyklu,

Maria Jawłowska

 

Puszpaka Wimana

Pierwszy pokaz cyklu „Filmy z południa Indii” prezentuje kino eksperymentalne. „Puszpaka Wimana” to bez wątpienia jeden z ciekawszych jego przedstawicieli. Miejsce w historii kina indyjskiego zapewnił sobie prostym, a przy tym oryginalnym w swoich czasach zabiegiem – całkowitym brakiem dialogów. Zrezygnowanie z komunikacji słownej nie przeszkodziło jednak w opowiedzeniu historii niepozbawionej zaskakujących zwrotów akcji i pełnej specyficznego czarnego humoru.

 

Film poprzedzi wprowadzająca prelekcja „Filmowa mapa Indii” dotycząca popularnych nieporozumień związanych z kinem indyjskim, tego, ile naprawdę powstaje w Indiach filmów i kto je właściwie robi, co to są kina południowoindyjskie, a także gdzie na tytułowej mapie umieścić należy prezentowany film.

 

Pokaz odbędzie się w czwartek,8.12.2011. o godzinie 18. w Sali Konferencyjnej w budynku Samorządu Studentów, na kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu (wejście od tzw. Małego Dziedzińca, mapka kampusu dostępna tu: http://uw.edu.pl/strony/map1/zoom1.html, budynek samorządu został ozn. nr 25)

 

 

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 5

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.