6. Festiwal Filmy Świata Ale Kino!

Kanał filmowy ale kino! oraz AP Mañana już po raz szósty zapraszają na festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO! Pokazy odbędą się w dniach 18-28 listopada br, w wybranych kinach w Warszawie (Muranów), Krakowie (Pod Baranami), Poznaniu (Muza) i Gdańsku (Żak).

Ideą festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! jest przybliżenie widzom kina w dużej mierze egzotycznego, które portretuje kultury spoza tzw. Świata Zachodniego. Dzięki swej oryginalności i świeżości obrazy te są ważnym i poszukiwanym źródłem inspiracji, niezapomnianych wrażeń oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku.

W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Większość z nich polska publiczność zobaczy po raz pierwszy.

Podczas uroczystego otwarcia festiwalu po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy turecki film Miód, który został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Reżyser filmu, Semih Kaplanoğlu, będzie gościem festiwalu oraz bohaterem tegorocznej retrospektywy. Oprócz MIODU widzowie będą mieli okazję poznać jego wcześniejsze filmy, w tym tak zwaną „trylogię Yusufa”, opowiadającą historię życia wrażliwego Turka z anatolskiej prowincji: Mleko, Jajko oraz wspomniany Miód.

Filmem zamknięcia tegorocznej edycji festiwalu będzie Wujek Boonmee, który potrafi przywoływać swoje poprzednie wcielenia, najnowsze dzieło wybitego tajskiego twórcy Apichatponga Weerasethakula, oniryczny obraz, który zdobył Złotą Palmę na zakończonym w maju MFF Cannes.

Więcej na stronie:

http://www.filmyswiata.pl/index.php

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 1

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.