Koncert charytatywny dla Japonii – Tysiąc Żurawi

Ogromna tragedia, jaka spotkała Japonię, skłoniła nas do podjęcia działań, które choćby w niewielkim stopniu mogły pomóc ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami.

Uczucia te, jak się wkrótce okazało, podziela wielu Polaków, którzy składając wyrazy współczucia, często deklarowali chęć zaangażowania się w działania charytatywne. Wspólnie z pozostałymi członkiniami Komitetu Organizacyjnego spontanicznie podjęłyśmy decyzję o zorganizowaniu koncertu, z którego całkowity dochód (sprzedaż cegiełek o wartości 10, 20 i 100zł) zostanie przekazany na ręce przedstawicieli Ambasady Japonii w Polsce z przeznaczeniem dla Japońskiego Czerwonego Krzyża, który bezpośrednio pomaga potrzebującym w rejonie kataklizmu.

W trakcie koncertu woluntariusze wraz ze wszystkimi chętnymi będą składać z papieru (origami) żurawie – tytułowe „tysiąc żurawi” jest tradycyjnym, symbolicznym gestem duchowej łączności w bólu, a chorym – przekazania życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Wystawiona zostanie również księga kondolencyjna, gdzie będzie można wpisywać słowa współczucia, solidarności i wsparcia.

Niezwykłe zaangażowanie w organizację koncertu wykazało Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, które jako współorganizator koncertu, udostępniło nam Starą Pomarańczarnię wraz z zapewnieniem pełnej obsługi technicznej, dodatkowo przedłużając o 2 godziny standardowy czas otwarcia obiektu.

Wydarzenie objęły patronatem Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, a patronatem honorowym – Ambasada Japonii w Polsce. Trwają obecnie końcowe starania, aby uzyskać patronat honorowy również innych instytucji państwowych.

Swój udział artystyczny zadeklarowali m.in. Akademia Muzyczna w Warszawie, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr1 w Warszawie i wywodzące się z Japonii, Centrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki. W koncercie wezmą udział uczniowie i artyści dobrze rozpoznawalni przez publiczność. Bliższe informacje można znaleźć w zakładce Program.

Uzyskaliśmy ponadto ogromną pomoc w zakresie sponsorowania przygotowań do koncertu oraz udziału mediów w reklamowaniu imprezy, przy czym wciąż jest to lista otwarta. Wkrótce zamieścimy listę sponsorów.

Jeszcze raz bardzo gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Komitet organizacyjny Polska dla Japonii

Program koncertu „Tysiąc Żurawi”:

9:00 – 9:50
Marek Bracha, DUO Yuka & Michał, studenci, stażyści UMFC

10:00 – 10:50
Studenci, stażyści Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

11:00 – 11:50
Uczniowie i absolwenci Centrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki

12:00 – 12:50
Uczniowie i pedagodzy ZPSM nr 1 w Warszawie

13:00 – 13:45
Rinko KOBAYASHI, Yuko KAWAI, Mamiko UEYAMA, Eri IWAMOTO

14:15 – 14:50
Kayo NISHIMIZU, Magda IDZIK i student, uczniowie

15:00 – 15:50
Piotr HAUSENPLAS, RAVEL DUO, TROMBASTIC

16:00 – 16:50
Edward WOLANIN i jego studenci

17:00 – 17:50
Uroczysty finał:
FANFARA – Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Opery Narodowej
podziękowania i podsumowanie
Koncert Finałowy – gość specjalny Janusz OLEJNICZAK

Stara Pomarańczarnia, Łazienki Królewskie w Warszawie
sobota, 2 kwietnia 2011, godz. 9.00-18.00

patronat honorowy: Minister Spraw Zagranicznych RP, Ambasada Japonii w Polsce

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 7

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.