23.05 – Dzień sPokoju – Pola Mokotowskie w Warszawie

23 maja 2010, od godziny 15.30,  już po raz czwarty zapraszamy do udziału w Dniu sPokoju na Polach Mokotowskich w Warszawie.

To wyjątkowy dzień, który przypomina, że spokój, harmonia i cisza są w nas. Odnaleźć je możemy bardzo prosto – wsłuchując się w siebie i dźwięki otaczającego nas Świata, zachwycając się pięknem przyrody i ciszą własnego oddechu, ciesząc się kolorem i wyrażając to co w duszy gra przez rysowanie… kolorową kredą po chodniku.

Spotykamy się jak zwykle na Polach Mokotowskich, nad brzegiem Jeziorka Mokotowskiego. I jak co roku, będziemy kredą rysować mandale, wsłuchiwać się w dźwięk gongów i w ciszę w nas samych.
Na stronie http://www.dzienspokoju.org znajdziecie aktualny program i zdjęcia z poprzednich Dni. Obejrzysz tam przepiękne mandale namalowane kredą na chodniku, przeczytasz czym może być doznanie spokoju i harmonii, może odkryjesz swój własny sposób na cieszenie się nimi każdego dnia…

Program:

– godz. 15.30 – tworzenie mandali

Na alejkach dookoła jeziorka kolorową kredą wymaluj swoje dobre życzenia pokoju i spokoju, radości, harmonii – dla siebie, dla Twoich bliskich, dla Warszawy, dla całego Świata (jeżeli jeszcze nie wiesz co to są mandale zajrzyj na mandalową podstronę!).
Zapewniamy kredę do rysowania , ale jeżeli chcesz możesz też przynieść swoją

– godz. 16.30 – koncert gongów

Łagodne i przenikające brzmienia gongów wskazują nam drogę do harmonii i ciszy w nas samych siadamy na ławeczkach lub przyniesionych z sobą poduszkach, kocykach

– godz. 17.00 – Krąg ciszy

W medytacyjnym kręgu będziemy pielęgnować zasiane w nas ziarna ciszy i spokoju
obserwuj swój oddech, siedź – tak po prostu – bądź, oczy miej zamknięte lub otwarte wdech, wydech – poczuj rytm w jakim płynie Twoje życie!

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 9

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.