19.06 – spotkanie wokół książki „Życie seksualne muzułmanina w Paryżu”

„Życie seksualne muzułmanina w Paryżu” Leili Marouane to książka otwierająca serię „Z innej perspektywy”, w której prezentowana jest literatura migrancka.

Powieść będzie przyczynkiem do dyskusji o sytuacji muzułmanów w Polsce i w Warszawie. Jak sobie radzą, jak przebiega ich integracja z Polakami? Jakie możliwości otwierają się wraz z powstającym Ośrodkiem Kultury Muzułmańskiej i meczetem na Ochocie? Jak sprawić, żebyśmy lepiej się poznali?

W dyskusji udział wezmą Marta Minakowska, redaktorka portalu arabia.pl i Gabriela Hałat, tłumaczka książki.
Fragmenty książki przeczyta Reda Haddad, absolwent Wiedzy o Teatrze i Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, aktor i muzyk.

O KSIĄŻCE: Autorka w intrygujący sposób przedstawia historie migrantów, nieudaną integrację ze społeczeństwem, zderzenie kultur i religii. Bohaterem powieści jest człowiek sukcesu, Mohamed, z pochodzenia Algierczyk, dobrze sytuowany przedstawiciel paryskiej finansjery. Próbuje na wszystkie możliwe sposoby wyjść z roli pobożnego muzułmanina (w oczach brata), idealnego syna (w oczach matki) i niewidzialnego mężczyzny (w oczach francuskich białych kobiet).
http://www.claroscuro.pl/zycie_seksualne_muzulmanina_w_paryzu.php

Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

19.06, wtorek, 17:30
Przystanek Książka, ul. Grójecka 42, Warszawa
Strona wydarzenia na FB: http://www.facebook.com/events/432728863426843/

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 7

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.