03-18.12 – wystawa „Poema XXI – Świat Miłosza według Rui Ishihara”

Wystawa Poema XXI – Świat Miłosza według Rui Ishihara jest finałem interdyscyplinarnego projektu artystycznego łączącego sztuki plastyczne, muzykę i poezję, zainspirowanego cyklem wierszy Czesława Miłosza. Pomysłodawcą projektu jest Rui Ishihara, japoński artysta mieszkający i tworzący w Polsce. Wielkim atutem ekspozycji jest niecodzienna instalacja, zaprojektowana przez Chie Piskorską. Dzięki oddziaływaniu na wszystkie zmysły wprowadza odbiorcę w świat, opisywany w wierszach z cyklu „Świat. Poema naiwne”.

Wystawie towarzyszyć będzie swoisty komentarz muzyczny – Mieczysław Litwiński, polski muzyk i kompozytor, wraz z wybranymi przez siebie artystami, w cyklu wspólnych prób stworzy „muzykę miodu” – oryginalne utwory inspirowane wybraną poezją Czesława Miłosza.

3 i 10 grudnia 2011 r. o godz. 19.00 odbędą się koncerty, podczas których wystąpi m.in. Glass Duo, grający na niezwykłym instrumencie – szklanej harfie.

W ramach projektu zostanie wydane tłumaczenie zbioru poezji Czesława Miłosza „Świat. Poema naiwne” wykonane przez japońską poetkę i tłumaczkę Michiko Tsukadę przy współpracy z Rui Ishiharą.

Wystawę można oglądać od 3 do 18 grudnia 2011 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 4

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.