Piekarnia w Nepalu – zebrano 7 666 złotych!

Dzień Nepalu i Tybetu, gdzie zbieraliśmy pieniądze na piekarnię w Nepalu, możemy uznać za bardzoudany. Zebraliśmy ponad 7 tysięcy złotych i planujemy kolejne imprezy!

Zaczęło się nadspodziewanie wysoką frekwencją w Galerii Azjatyckiej Muzeum Azji i Pacyfiku. Tak wysokiej, że najpierw zabrakło krzeseł, a potem… biletów! Slajdy z wypraw do Tybetu i Nepalu, warsztat kuchni nepalskiej i film „Wyśniona Lhasa” obejrzało w sumie ponad 80 osób.

W Śnie Pszczoły impreza rozkręcała się nieco wolniej. Goście zaczęli pojawiać się tłumniej dopiero na pokazie Capoeiry. Na dobre zabawa zaczęła się razem z początkiem koncertów. Na górze widownię rozkręcały m.in. Płyny ze swoimi zabawnymi piosenkami o życiu w stolicy, a na dole Plus Plus – szalone elektro disco. Najdłuższy i najradośniejszy show dali November Project z szalejącym na scenie Paprodziadem. Oprócz nich fantastycznie zagrali także Lady Aarp, Forma i Gadająca Tykwa, a na koniec kilka pięknych, melancholijnych piosenek zaprezentowali Letters From Silence.

Przed koncertem Plus Plus na podwórku pojawiła się niespodzianka… piękny i tajemniczy teatr ognia w wykonaniu grupy Marama. Kolejna niespodzianka była równie atrakcyjna – pokaz tancerek brzucha z grupy The Siren Society. Dziewczyny zebrały zasłużone, dłuuugie brawa!

Jak widać, atrakcji było bez liku, na szczęście można było między nimi odpocząć, posilając się pysznymi tybetańskimi pierożkami momo, nepalskimi warzywami i kurczakiem curry lub… czekoladowymi muffinami.

Tego dnia w Śnie Pszczoły bawiło się prawie 300 osób, a z wejściówek i napiwków udało nam się w sumie uzbierać ok. 5500 zł.  W całej akcji zebraliśmy dotychczas 7 666 złotych!  Gorąco wszystkim dziękujemy!

Wciąż można Piekarnię wesprzeć poprzez specjalne konto Stowarzyszenia Praktyków Kultury.
Nr Konta: 60 2130 0004 2001 0400 0857 0008 (Volkswagen Bank Polska)

Tytuł wpłaty: “darowizna”

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 0

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.