Spotkanie z Anną Jackowską – autorką książki „Kobieta na motocyklu”

Anna Jackowska to podróżniczka, która w 2009 roku samotnie dojechała na motorze do Syrii i Jordanii. Owocem jej niezwykłej podróży jest książka Kobieta na motocyklu, którą autorka zaprezentuje na 1. Festiwalu Przygody Mandragon, w niedzielę, 25 kwietnia,  o godz.  18.00 w Centrum Łowicka przy ul. Łowickiej 21.

Kobieta na motocyklu to pełna humoru i wrażliwości relacja z podróży motocyklowej, liczącej 10 tys. kilometrów, z Polski, przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję do Syrii i Jordanii. To opowieść o kobiecie, przedstawicielce współczesnej cywilizacji zachodniej, podróżującej samotnie na motocyklu po egzotycznych szlakach, które przed wiekami przemierzały karawany. To historia przekraczania granic geograficznych, przekraczania barier pomiędzy ludźmi różnych kultur i przekraczania własnych ograniczeń. To historia poznawania świata i odkrywania siebie.
„(…) kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że garsonki coraz bardziej mnie uwierają, a w końcu zaczynają ograniczać, postanowiłam je oddać tym, na których będą lepiej leżały” pisze na pierwszych stronach książki autorka. Te słowa są wprowadzeniem do wyprawy, która jest nie tylko zmianą miejsca przebywania, ale i zmianą siebie. Z prawdziwej podróży nigdy się nie wraca – także w tym sensie, że wraca się już zupełnie odmienionym…

Książka Anny Jackowskiej będzie dostępna w sprzedaży na Festiwalu w niedzielę między 16 a 20.

Więcej informacji o autorce i jej książce na stronie: www.aniajackowska.pl

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 6

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.