08.05 – Odwilż birmańska – spotkanie z Michałem Lubiną

Wszystkich sympatyków i czytelników Centrum Studiów Polska-Azja mamy przyjemność zaprosić na spotkanie z udziałem Michała Lubiny, poświęcone sprawom Birmy, które odbędzie się zaraz po weekendzie majowym, we wtorek 8 maja o godz. 19:30.

Michał Lubina jest jednym z najważniejszych polskich analityków zajmujących się Birmą, ekspertem CSPA oraz doktorantem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. W sierpniu 2011 jako pierwszy analityk w Polsce użył określenia „odwilż birmańska” (na łamach CSPA), które od tego czasu weszło do powszechnego użycia.

Termin spotkania zbiegnie się niejako z wizytą ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego w Birmie, która rozpocznie się 9 maja. Podczas tej wizyty szef MSZ ma zamiar zainaugurować polski program pomocowy i szkoleniowy oraz wspomóc proces demokratyzacji Birmy. Birma została bowiem, jak już wcześniej wspominaliśmy, objęta polskim programem pomocowym na lata 2012-2016, w co byliśmy jako CSPA aktywnie zaangażowani.

Na spotkaniu postaramy więc znaleźć odpowiedź na pytania, w czym Polska może pomóc Birmie oraz jaka powinna być polska polityka wobec Birmy.

Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać pod adresem mailowym: ada.filipiak@polska-azja.pl. W odpowiedzi wraz z potwierdzeniem udziału otrzymają Państwo wszelkie dodatkowe informacje, w tym miejsce spotkania.

8 maja 2012, Warszawa, godz. 19.30

Miejsce spotkanie podane będzie po napisaniu maila na w/w adres.

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 5

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.