Mikołaj jest Hindu !!!

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości skąd pochodzi Święty Mikołaj, to potwierdzamy, że oczywiście z Indii. Co więcej Mikołaj podróżuje rikszą. Mandragon życzy Wesołych Świąt!!!!!

Zespół dziennikarzy śledczych Mandragona jako pierwszy rozwiązał odwieczny spór, skąd jest Mikołaj. Dotychczas, jakże błędnie, uważano na przykład, że z zimnej Laponii. Inna fantastyczna wersja wskazywała  Mirę w Turcji.  Ale Mikołaj biskupem?! Bądźmy poważni…

Mikołaja próbowała też przywłaszczyć pewna korporacja z Atlanty. Jakoby najemny rysownik Fred Mizen, stworzył Mikołaja w czerwonym kubraczku popijającego zimną Coca-Colę. Jaki wariat popijałby zimny napój na mrozie? Takiego Mikołaja można między bajki włożyć..

Tym bardziej Mikołaj nie pochodzi z Rosji, gdzie zwą go Dziadkiem Mrozem. Otóż mistyfikację ery komunizmu wykrył i ujawnił Alija Izetbegović, bośniacki prezydent. Zakazał wstępu dziadkowi do miejskich przedszkoli. Gdyby dziadek Mróz był prawdziwy, z pewnością by się nie dał.

O tym, że Mikołaj żyje w Azji donosi BBC. Otóż okazuje się, że szwedzka firma Sweco przeprowadziła wnikliwe badania, gdzie powinien mieszkać Mikołaj, żeby zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów do 2,5 miliarda rodzin na całym świecie – przecież nie skorzysta z Poczty Polskiej..

Otóż optymalne miejsce leży 35km na północ od Kapkatash i 13km na północ od Camp Snerif, w Kirgizji! Dzięki takiej lokalizacji Mikołaj uniknie nadkładania drogi, chociaż i tak będzie musiał podróżować z prędkością 6000 km na godzinę!

Ostateczny dowód na to, że Santa jest z Azji prezentujemy w formie nagrania wideo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MEFlVgcwRlA[/youtube]

Skoro Mikołaj jest Azjatą, warto nauczyć się poprawnie wymawiać jego imię!

* Azerbejdżan: Şaxta baba
* Chiny: (pinyin: shèngdànlǎorén)

* Indie: w telugu: Thatha, w marathi: Natal Bua
* Japonia: santa-san, santa kurōsu)
* Korea: santa kullosu,
* Mongolia: Өвлийн өвгөн – Uvliin uvgun
* Wietnam: Ông già Noel

I na koniec tradycyjna kolęda świąteczna!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tb83o2sZckQ[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=owK5tHjL0aE[/youtube]

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 6

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.