25.09.2013 – MADE IN JAPAN – spotkanie autorskie

Już w najbliższą środę zapraszamy na kolejne spotkanie prezentujące autorów piszących o Wschodzie. Tym razem porozmawiamy z Rafałem Tomańskim o jego najnowszej książce MADE IN JAPAN, komentującej bieżącą sytuację w Japonii.

Wydarzenia z 11 marca 2011 roku były ogromnym szokiem dla Japończyków. Tsunami i trzęsienie ziemi dokonały nie tylko spustoszenia dużej części kraju, ale wstrząsnęły również japońską duszą. Od tego czasu nic nie jest już takie samo. Japonia musi na nowo się określić, wyrwać z ekonomicznej stagnacji, otworzyć na cudzoziemców, zacząć serio uczyć się języka angielskiego, no i wreszcie… przyłożyć się do pracy! Bo od marca 2011 roku określenie „made in Japan” nie jest już jednoznacznie powodem do dumy.

Naród, który zamiast „kocham” używa słowa „lubię”, a jeśli czegoś nie lubi, oznajmia to, tworząc z naszego punktu widzenia językowe potworki w rodzaju „to nie jest tak, że tego nie lubię, ale…”, tym razem powiedział wprost – wypadek w Fukushimie jest całkowicie made in Japan. Wynikł ze struktury japońskiego społeczeństwa, obnażył jego wady i powinien stać się lekcją na przyszłość. Takich stwierdzeń nikt się nie spodziewał.
(fragment książki)

Rafał Tomański – dziennikarz, japonista, prowadził autorski Progr@m na temat nowych technologii w TVN CNBC. Jego pierwsza książka o Japonii „Tatami kontra krzesła” stała się bestsellerem. Niedawno premierę miała druga książka zatytułowana „Made in Japan”. Komentował wydarzenia związane z Japonią i Japończykami w telewizji, radiu i dla prasy. Na co dzień pisze o innowacjach, startupach i tematach biznesowych dla rozmaitych redakcji (m.in. polska edycja Bloomberg Businessweek, Wprost, Technowinki Onetu). Prowadził także audycję w radiu Chilli ZET.

Prowadzenie: Sebastian Durbacz
Współpraca: Bezdroża

Data: 25.09.2013, godzina 18:00

Miejsce spotkania:
Klubokawiarnia Sztuki&Sztuczki
ul. Szpitalna 6 i 8 A
00-031 Warszawa

Wydarzenie na FB 

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 0

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.