Indie plażowo

Najbardziej znanym i popularnym regionem wśród plażowiczów jest od wielu lat Goa. Leży na południowo zachodnim wybrzeżu, na południe od Bombaju (Mumbai). Stan, który był w przeszłości kolonią portugalską, jest bardzo przyjaznym miejscem dla nowicjusza w Indiach.

Turyści mają do dyspozycji wiele długich i szerokich, piaszczystych plaż do wyboru z czego Andżuna, Vagator i Miramar mogą pochwalic się najlepszą bazą hotelową, z wieloma dyskotekami i restauracjami. Z kolei Palolem jest polecana przez bywalców jako najładniejsza ale nie tak oblegana jak inne miejsca. Warto wspomnieć, że Goa jest bardzo tanim miejscem, zarówno pod względem cen noclegów jak i kosztów wyżywienia.
Kerala znajduje się dalej na południe od Goa, granice stanu sięgają krańca kontynentu. Jest jednym z biedniejszych regionów Indii, chociaż co zaskakujące o wysokim standardzie życia. W porównaniu z resztą kraju, edukacja stoi tu na lepszym poziomie, a długość życia oraz współczynnik urodzeń dziewczynek do chłopców jest najwyższy w kraju (co jest dużym problemem Indii). Prawie 600 km linii brzegowej oferuje wiele tropikalnych i piaszczystych plaż z czego najpopularniejsze to Kovalam, którego nazwa wiąże się z dużą liczbą rosnących tam kokosowych drzew, Chowara w której okolicy jest wiele centrów medycyny naturalnej oraz Bekal, gdzie znajduje się jeden z lepiej zachowanych twierdz nadmorskich. Oprócz tego Kearala może pochwalić się wyjątkowym systemem jezior i rzek, powszechnie używanym w komunikacji między wioskami rozrzuconymi w dżungli. Wielką atrakcją są rejsy łodziami ? domami, w których zainstalowane są pokoje, kuchnie i łazienki. Juz na lądzie, 90 km od Cochin w Vazhachal, gdzie można podziwiać wspaniałe wodospady. Kerala to również kilka parków narodowych połozonych w lasach deszczowych (np. Silent Valley, Periyar Wildlife Sanctuary) zamieszkiwany przez tygrysy, słonie i inne dzikie zwierzęta.
Tamil Nadu zamieszkują Tamilowie, którzy są uznawani za pierwotny lud żyjący w Indiach jeszcze przed inwazją Ariów. Położony jest dokładnie po przeciwnej stronie kontynentu co Kerala, czyli na południowo ? wschodnim wybrzeżu. Chenai (Madras), stolica stanu, jest często określana jako kulturalna stolica Indii, a okoliczne miejscowości słyną z tradycyjnego rzeźbiarstwa (Mahabalipuram). W Madurai znajdują się bardzo charakterystyczne, wysokie, piramidalne świątynie. Chyba najsłynniejszą plażą w Tamil Nadu jest Kanyakumari, miejsce gdzie łączą się wody Zatoku Bengalskiej oraz Morza Arabskiego.

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  1. Ed pisze:

   Nie wiem, na jakiej podstawie Chennai jest nazywane kulturalną stolicą Indii. Fakt, jest jeden teatr, ze trzy kina… Tamilowie, pierwotny lud? :) Jest dużo programistów, oni nie są pierwotni. I są też „lungi-men”. Oni są pierwotni.
   Kerala jest fajna. W Kovalam też jest fajnie, ale proszę sobie nie wyobrażać, ze ta plaża służy do czekokolwiek innego niż gromadne stanie i gapienie się w morze. Opalać się nie da w cieniu. Cień jest od tego, że stoją nad Wami miejscowi chłopcy i się gapią.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 9

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.