Debata o przyszłości reportażu – impreza została odwołana!!!

„Res Publica Nowa” i Instytut Reportażu zapraszają 13 kwietnia 2010 o godzinie 19.00 na debatę o przyszłości reportażu. Spotkanie odbędzie się przy ul.  Gałczyńskiego 5  w Warszawie.

Do rozmowy zaprosiliśmy mistrzów gatunku:
– Bartosza Konopkę – reżysera, filmoznawcę, w 2010 roku nominowanego do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”
– Katarzynę Michalak – dziennikarkę Radia Lublin, dwukrotną zdobywczynię najważniejszej na świecie nagrody dla twórców reportażu radiowego „Prix Italia”
– Wojciecha Tochmana – reportera, pisarza tłumaczonego na wiele języków, współzałożyciela Instytutu Reportażu, dwukrotnego finalistę nagrody literackiej NIKE
Debatę będzie prowadził Max Cegielski – dziennikarz, pisarz, zdobywca nagrody im. Beaty Pawlak w 2009 r. za książkę „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu.”
W jakim kierunku podąża współczesny reportaż? Czy jest jeszcze w Polsce zapotrzebowanie na ambitne reportaże, które pokazują to, co dotychczas nieodkryte i obce? Czy nasze zainteresowanie innymi zaspokajają seriale, reality show, internet i dostępne dla wszystkich podróże? Co dzisiaj pragnie pokazać reportaż? Jaka misja przyświeca jego twórcom?
Interesuje nas równie forma i metody, jakimi dzisiaj posługują się twórcy. Czy ich praca zmieniła się w porównaniu do poprzednich lat? Co jest dla nich bardziej istotne – przekazanie informacji, czy praca nad artystycznym wymiarem swoich dzieł?

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 0

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.