Birma w odcieniu czerwieni – wystawa

W dniach 8 lipca – 8 sierpnia w warszawskim „Traffic Club” będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Ani Błażejewskiej „Birma w odcieniu czerwieni”.

Birma jest krajem bardzo niejednoznacznym, o którym słyszy się głównie przez pryzmat dramatycznych wydarzeń, uwięzienia opozycjonistki Aung San Suu Kyui i stłumionej Szafranowej Rewolucji w 2007 roku.
Z drugiej strony Birma to swego rodzaju skansen Azji, przyciągający do kraju bogatych turystów. Na ich potrzeby stworzono swego rodzaju raj – kraj kolorowych krajobrazów, wspaniałych zabytków, przepięknych złotych pagód, mnichów wyruszających każdego ranka po jałmużnę i egzotycznych ludów, którzy bardzo często stają się jedynie turystyczną atrakcją.
A Birma to przede wszystkim jej mieszkańcy i ich życie pełne codziennych problemów – jak przetrwać, za co wykształcić dzieci, jak dojechać do najbliższego miasteczka i w jaki sposób nie stać się celem dla żołnierzy. Mimo tej trudnej sytuacji w Birmie do perfekcji opanowano sztukę cieszenia się prostymi sprawami, a na każdym kroku widzi się życzliwe uśmiechy i pomocne dłonie. Życie przeciętnego mieszkańca Birmy ma różne odcienie, przede wszystkim odcienie czerwieni, koloru mnisich szat i krwi.

Ania Błażejewska ukończyła politologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fotografią zajmuje się od kilku lat. W sferze jej zainteresowań leży przede wszystkim człowiek. Od zawsze fascynowały ją inne kultury, dlatego dokumentuje życie oraz zwyczaje ludzi zamieszkujących odległe zakątki świata. Fotografowała m.in. w Nepalu, Sri Lance i północnych Indiach.

Na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą Online, portalami podróżniczymi Peron4.pl i KoniecSwiata.net oraz agencją QumraImages. Jej prace były wielokrotnie wyróżniane w międzynarodowych i krajowych konkursach fotograficznych. Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie „Birma w odcieniach czerwieni” pojawiło się na okładce brytyjskiego pisma „Justice”.

Więcej o autorce fotografii na stronie:

http://www.aniablazejewska.com/

Traffic Club, Bracka 25, Warszawa

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 5

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.