Aukcje charytatywne na rzecz ofiar katastrofy w Japonii

Koło Naukowe Studentów Japonistyki Japonica Creativa zaprasza do udziału w aukcjach charytatywnych prowadzonych  za pośrednictwem portalu allegro.pl.

Celem naszych aukcji jest zbiórka funduszy na rzecz mieszkańców japońskiego miasta Kesennuma (prefektura Miyagi) – ofiar tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi i fali tsunami, które nawiedziły wschodnią Japonię 11 marca 2011 roku. Liczymy, że zebrane przez nas pieniądze będą stanowić Państwa i nasz wkład w odbudowę miasta po katastrofie.

Oferujemy Państwu koszulki-cegiełki z nadrukowanym pięknym tuszowym rysunkiem, wykonanym specjalnie na tę okazję przez wybitnego reżysera i twórcę japońskiej animacji, Mamoru Oshii, mającego w swym dorobku m.in. takie znane dzieła jak „Ghost in the Shell” czy „Avalon”, z pewnością jest to więc gratka dla każdego miłośnika japońskiej kultury, filmu i animacji. Rysunek przedstawia psa rasy basset i jest opatrzony hasłem „Ungai sōten” ( 雲外蒼天 ), czyli w wolnym tłumaczeniu: „Za chmurami jasne niebo”. Jak nam wytłumaczył Mistrz Oshii, hasło to stanowi optymistyczne spojrzenie w przyszłość i przesłanie, by w chwilach kryzysu nie podupadać na duchu, lecz podjąć wysiłek, przemóc trudności i wypatrywać lepszego jutra. Właśnie taką postawę przyjmują Japończycy podnosząc się z tragedii, która ich dotknęła.

Serdecznie zapraszamy także do udziału w aukcji opatrzonych autografem oryginalnych rysunków Mamoru Oshii.

A jako, że w Nowym Roku każdy potrzebuje czegoś nowego, zapraszamy także do zakupu kalendarzy przygotowanych przez Region Zawiercie polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Pomysł kalendarza zrodził się niedługo po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 roku. Wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA – International Police Association), Region IPA Zawiercie postanowiło pomóc dzieciom swoich wschodnich kolegów. Aby pozyskać fundusze na ten cel, pomysłodawcy kalendarza Włodzimierz Dorobisz i Adam Granat podjęli intensywne działania, prowadzące do wyprodukowania limitowanej wersji kalendarza na 2012 rok, którego tematem wiodącym stała się kultura i sztuka japońska. Dochód z darowizn przeznaczony został na przyjazd japońskich dzieci do Zawiercia. Część nakładu, którą tu Państwu oferujemy, przekazano na aukcję organizowaną przez Koło Japonica Creativa i Zakład Japonistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, z którym IPA Zawiercie współpracuje.

Link do aukcji:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23914721

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 0

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.