31.01-2.02 – spotkania z Muhammadem Yunusem

Zapraszamy na spotkania z Muhammadem Yunusem, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, ekonomistą i twórcą systemu mikropożyczek, dzięki którym powstało rozwiązanie dla walki z biedą wśród ubogich, lokalnych społeczności w Bangladeszu i krajach ościennych. Pisał o nim nasz kolega Paweł Pawel Skawinski w swojej książce „Gdy nie nadejdzie jutro”.

Spotkania z Noblistą odbędą się we wtorek 31 stycznia o godz. 18:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 w sali wystawowej (nr 097) na parterze oraz w Starej Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27 w czwartek 2 lutego o godz. 11.00.

Biznes społeczny to innowacyjna przedsiębiorczość. Pomysł, który zmienił życie ubogich w Bangladeszu i wielu krajach rozwijających się, teraz staje się strategią rozwoju Unii Europejskiej i nadzieją na zbudowanie zrównoważonego i solidarnego świata na miarę XXI wieku. „Ubodzy nauczyli mnie całkowicie nowej ekonomii” – powiedział Muhammad Yunus. Zapraszamy na spotkanie z niezwykłym człowiekiem, którego działalność pozwoliła na poprawę poziomu życia kilkuset milionów ludzi na świecie. Wykład to jednocześnie spotkanie z Muhammadem Yunusa jako autorem książek wydanych w Polsce nakładem Wydawnictwa ConCorda: „Bankier ubogich. Historia mikrokredytu” – premiera autobiografii M.Yunusa podczas spotkania „Przedsiębiorstwo społeczne. Kapitalizm dla ludzi” – wydana w 2011 roku.

Spotkanie otwarte prowadzi prof. Krzysztof Rybiński, Rektor Uczelni Vistula. Wykładowi towarzyszy wystawa polskich przedsiębiorstw społecznych „Z lepszej półki” (wystawa otwarta od 17.00). Jest to prezentacja ciekawych produktów i usług wytwarzanych przez ludzi, którzy dzięki solidarnemu wsparciu ze strony silniejszych uczestników rynku oraz środków publicznych odzyskują możliwość aktywizacji zawodowej.

Na spotkania zapraszają: Wydawnictwo ConCorda, Program Narodów zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) Biuro Projektowe w Polsce, Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Magazyn ThinkTank. Współorganizatorami spotkania są: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz ShARE SGH.

Be Sociable, Share!

    Podobne

    Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    *
    = 3 + 6

    This blog is kept spam free by WP-SpamFree.