03-04.03 – Festiwal FantAZJA w Warszawie

Już 3. i 4. marca na Kampusie Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Festiwal Kultur Azjatyckich FantAzja – będziemy mieli okazję poznać niezwykle interesujące państwa Azji Południowej oraz Wschodniej. Impreza ta będzie niczym szwedzki bufet kultur – odwiedzimy Chiny, Japonię, Koreę Południową, Mongolię, Tybet, Indie, Birmę, Wietnam, Indonezję, Malezję i Sri Lankę.

Wspólnie przełamiemy wszelkie stereotypy, tak głęboko zakorzenione w polskiej mentalności. Pokażemy, jak bardzo różnorodne i jednocześnie bogate są kultury tego regionu. Wybierzemy się razem na spacer Murem Chińskim, a także wyruszymy w głąb sundarbanów na poszukiwanie Tygrysa Bengalskiego. Skosztujemy azjatyckich potraw, delektując się ich orientalnym smakiem. Weźmiemy udział w koncertach muzycznych, które przeniosą nasze myśli na tropikalne indonezyjskie wyspy lub do Kraju Kwitnącej Wiśnii. Przeżyjemy to, a nawet jeszcze więcej! Na sam koniec zobaczymy, iż mimo różnic, wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi.

Dla wszystkich mieszkańców stolicy będzie to wyjątkowa możliwość odkrycia w sobie Azji. W ramach festiwalu warszawiacy będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach, lekcjach japońskiego, koreańskiego, mongolskiego czy hindi, pokazach tańców, Kung Fu, Filipińskich Sztuk Walki, konkursach i degustacjach. Jednym z atrakcji festiwalu będzie występ Warszawskiej Grupy Gamelanowej, która zaprezentuje tradycyjną muzykę i tańce indonezyjskie. Uczestnicy dowiedzą się jak zakładać kimono i używać pałeczek, poznają tajniki medytacji i tatuażu indonezyjskiego. Dzieci też znajdą coś dla siebie – w ramach Festiwalu odbędą się warsztaty z baśniami japońskimi i origami. Poza pokazami, uczestnicy mogą wziąć udział w wykładach na temat Mongolii, Chin, Japonii czy Laosu. W związku z coraz częstszymi interakcjami gospodarczymi i kulturowymi pomiędzy Polską a krajami Azji Wschodniej, chcemy przybliżyć warszawiakom odległą kulturę tego regionu. Festiwal jest sposobem na uczynienie kultury Dalekiego Wschodu bardziej zrozumiałą i przystępną.

Oficjalna strona Festiwalu:

http://www.festiwalfantazja.pl/

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 7

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.