12-17.11 – Festiwal Human DOC

W dniach 12-17 listopada 2011 w warszawskiej Kinotece odbędzie się 2. edycja festiwalu filmów dokumentalnych Human Doc, prezentującego najlepsze produkcje dokumentalne z całego świata poświęcone globalnym wyzwaniom i tematyce społecznej z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii, krajów postsowieckich.

Część tegorocznej festiwalowej oferty została dostosowana do potrzeb widzów niewidomych i słabowidzących oraz dla osób niedosłyszących i niesłyszących!

Wszystkie projekcje i wydarzenia festiwalowe są bezpłatne!

Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego HumanDOC jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i wydarzeniem łączącym kino na najwyższym światowym poziomie z edukacją i promocją działań charytatywnych. Festiwal prezentuje filmy niebanalne, pełne pasji i emocji, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania, pokazują, że będąc tu w Polsce możemy zmieniać życie innych ludzi na lepsze, pomagać nie tylko tu i teraz, ale również w najdalszych zakątkach świata.

Na tegorocznej edycji Festiwalu HumanDOC nie zabraknie polskich i warszawskich premier obsypanych nagrodami filmów jak unikatowego i poruszającego dokumentalnego filmu animowany „Nieme głosy”/“Little voices” (reż. J. Carrillo i O. Andrade), który głosem i rysunkami małych bohaterów opowiada o dzieciach wcielonych do kolumbijskiej armii paramilitares i partyzantki komunistycznej, a sam film przywodzi na myśl słynny „Waltz z Bashirem”.

Swoją polską premierą na Festiwalu HumanDOC będzie miał też bezkonkurencyjny zwycięzca tegorocznego Sundance Film Festival – film o traumie związanej z wojną w Afganistanie: „Piekło powraca”/„Hell&Back Again” (reż. D. Dennis). To obraz odważny, wstrząsający i przełomowy – to pierwszy film od początku do końca nakręcony aparatem fotograficznym!

Kolejna premiera to włoski „Zamek”/„The Castle” (reż. M. D’Anolfi and M. Parenti) o migrantach z Afryki i krajów arabskich, którzy swoją szansę na lepsze życie widzą w Europie i o polityce europejskich krajów, próbujących z tą falą migracji sobie poradzić.

Na Festiwalu HumanDOC nie zbraknie też znakomitych polskich produkcji takich jak „Argentyńska lekcja” (reż. W. Staroń), „Odyseja Złomowa” P. Ferdka i Ł. Gutta, „Planeta Kirsan” (reż. M. Pięta) czy „Prawdziwy koniec Zimnej Wojny” Jerzego Śladkowskiego.

Oficjalna strona Festiwalu:

http://www.festival.humandoc.net/

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 8

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.