02.11-04.11, Warszawa – Festiwal Filmów Koreańskich

W dniach 2-4 listopada 2012 w warszawskim kinie Muranów odbędzie się Festiwal Filmów Koreańskich.

Program festiwalu:

2 listopada (piątek)

– godz. 20.00 – „Poezja” (2010) reż. Lee Chang-dong. Bohaterką filmu jest Mira, która uczęszcza na zajęcia poezji w lokalnym domu kultury.

W ramach zajęć ma napisać wiersz. Tymczasem gwałt i samobójstwo sąsiadki oraz próby ukrycia tragedii stawiają Mirę przed trudnym życiowym wyborem.

3 listopada (sobota)

– godz. 11 – „O kurze, która opuściła podwórze” (2011) reż. Oh Syng-yoon. Film animowany dla dzieci oparty na popularnej książce Hwang Sun-mi. Bajka podejmuje temat tolerancji i inności we współczesnym społeczeństwie. Bohaterką filmu jest kura, która postanawia uciec z farmy, by móc żyć na wolności.

– godz. 18 – „Pusty dom” (2004) reż. Kim Ki-duk. Tae-suk żyje w domach innych ludzi, do których się włamuje pod nieobecność właścicieli. Nigdy nic nie kradnie, nie zostawia śladu po swojej obecności. Pewnego dnia włamuje się do mieszkania, które nie jest puste…

– godz. 20 – „Barbie” (2011) reż. Lee Sang-woo. Historia amerykańskiego lekarza, który wraz z córką przyjeżdża do Korei, by zaadoptować koreańską dziewczynkę. 13-letnia Soon-young zostaje sprzedana lekarzowi przez żądnego zysku wuja.

4 listopada (niedziela)

– godz. 18 – „Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna” (2003) reż. Kim Ki-duk. Dwaj buddyjscy mnisi prowadzą spokojne życie w małej świątyni. Młodszy dopiero rozpoczyna duchowe życie i poznaje prawdy wielowiekowej kultury. Starszy jest jego nauczycielem i przewodnikiem.

– godz. 20 – „71 w ogień” (2010) reż. John H. Lee. Wstrząsający film wojenny opowiadający o losach grupy żołnierzy, którzy uczestniczą w wojnie koreańskiej w 1950 roku. Film oparty na prawdziwej historii.

Bilety w cenie 15 zł., karnet na Festiwal – 60 zł.


Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 0

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.