Po raz kolejny wyruszyliśmy z reporterską ekspedycją do krajów Dalekiego Wschodu, aby zebrać fascynujące materiały prasowe wraz z kilkoma tysiącami zdjęć i godzinami dokumentalnych nagrań video. Wszystko to posłuży do przygotowania gorącej i jedynej w swoim rodzaju relacji z podróży, ukazującej indywidualny charakter eksplorowanego przez nas świata i jego mieszkańców.
Jako pierwsze odwiedzimy Indie, by przyjrzeć się z bliska fenomenowi kina bollywoodzkiego, produkowanego w tętniącym biznesową gorączką Bombaju. Zahaczymy też o egzotyczne plaże Goa, gdzie roznegliżowane wdzięki wyluzowanych, białych turystek przyciągają corocznie wielkie tłumy podnieconych hinduskich gapiów. W antycznym krajobrazie skalnego miasta Hampi poszukamy odpowiedzi na pytanie ile i co z dawnej świetności Indii pozostało aktualne do tej pory? Natomiast w Punie, razem z wolontariuszami lokalnych organizacji NGO zapuścimy się w slumsy, by sprawdzić jak naprawdę wyglądają i czy film „Slumdog – milioner z ulicy” jest faktycznie bliski rzeczywistości. A to dopiero początek. Na trasie naszej wyprawy pojawią się bowiem również Chiny, Bangladesz i Nepal. Na koniec ponownie zawitamy do Indii, by w Himalajach zmierzyć się z górskimi przełęczami i spróbować dotrzeć do niebezpiecznej granicy 6000 m.n.p.m. , zwanej też strefą śmierci.
Ponad 7 miesięcy w podróży, tysiące kilometrów przemierzonych pieszo, motorem oraz każdym innym dostępnym środkiem transportu. Niezliczona ilość kulturowego bogactwa i niesamowici ludzie, ich filozofia i podejście do życia a także magiczne krajobrazy Orientu skupione w jednym tylko miejscu. Oglądaj Azję oczami naszych reporterów na portalu Mandragon.pl
W wyprawie do serca Azji uczestniczą:
Paweł „Skawel” Skawiński – relacje dziennikarskie,
Sebastian Durbacz – foto & video,
Miłosz Łabędź – researching.
Chcielibyśmy podziękować sponsorom i partnerom ekspedycji, którzy zaangażowali się w jej udział. Relacja z wyprawy oraz materiały prasowe przygotowywane są na laptopach firmy Asus Polska – seria Eee PC. Przebieg trasy można śledzić tutaj, wpisując hasło Elitnet, dzięki uprzejmości firmy Passus, która udostępniła SPOT’a czyli satelitarny system nawigacji GPS. Firma F-System będąca oficjalnym reprezentantem marki Lowepro w Polsce wyposażyła nas w profesjonalne systemy ochrony sprzętu fotograficznego. Natomiast firma Canon Polska dała kieszonkową kamerę Full HD model HG21, która umożliwia nagrywanie filmów w dużej rozdzielczości. O komfort aklimatyzacji w Himalajach zadbała firma Yeti, która przekazała śpiwór puchowy.
relacje zaraz hurtem pojawia sie na portalu :)) no i pozdrowienia dla Stajenki, jak tam stajenkowy portalik ??? :p
gratuluje pomyslu i zaparcia w realizacji .Z niecierpliwością czekam na zdjęcia i dalsze relacje.Tymaczasem
Bon Voyage
a Paweł ale ci zazdroszez wykmin mi autograf king khana ;p pozdrawiam i miłej zabawy i zwiedzania
Hej Skawel!
Gratuluje ze Wasz szalony pomysl stał się faktem! Pierwsze zdjęcia robią wrażenie. Będę uważnie śledził Wasze dalsze poczynania. Powodzenia chłopaki! Stajenka jest z Wami!!!