12. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA, już na początku grudnia!

© fot. Andrzej Mazurkiewicz

W dniach 1-2 grudnia 2012 roku w Warszawie odbędzie się 12. Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, organizowany przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów – znanych podróżników, fotografów, organizatorów wypraw trekkingowych w Himalaje. Przez dwa dni sale kina Wisła na Placu Wilsona wypełnią miłośnicy podróży i fani corocznego wydarzenia. W programie fascynujące zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników, spotkania z bohaterami przygód i muzyka świata w tle.

W czasie tegorocznej edycji wybierzemy się w szaloną podróż dookoła świata razem z Karoliną Sypniewską. Ze Zbigniewem Pawlakiem przemierzymy od nowa trasę Jedwabnego Szlaku, a z Agnieszką Doberschuetz zatrzymamy się na dużej na Filipinach. Gdyby tego było mało, to z Gosią Preuss-Złomską i Marcinem Złomskim przejedziemy kawał Afryki osobową toyotą z Warszawy aż do Timbuktu, a z Mikołajem Golachowskim będziemy podziwiać polarne krajobrazy. Na rubieże kulturowej Europy do kolebki chrześcijaństwa – Gruzji i Armenii – zaproszą nas Anna i Marcin Szymczakowie. Prawdziwą perełką będzie prezentacja Marka Arcimowicza, dokumentująca pionierską wyprawę do Wenezueli na leżący w sercu gęstej selwy niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui. O niezwykłej życzliwości i gościnności mieszkańców Zanskaru opowiedzą sami organizatorzy – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, którzy poprowadzą nas malowniczymi himalajskimi szlakami.

© fot. Anna i Marcin Szymczakowie

Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, narodził się w 2001 roku i od tamtej pory rozpoczyna się cyklicznie w pierwszy weekend grudnia w Warszawie. Jest przeglądem staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów z różnych zakątków świata. Ideą organizatorów jest przekonanie publiczności o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Stąd też kluczem doboru nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze – chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i emocje im towarzyszące.

Szczegółowe informacje oraz program na stronie http://festiwalterra.pl/

 

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 9

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.