1. Festiwal Przygody Mandragon

Plakat festiwaluWspółczesny świat staje się z dnia na dzień coraz bardziej otwarty i dostępny dla coraz większej liczby ludzi. Podróż na inny kontynent, nawet ten najbardziej egzotyczny, nie jest już, tak jak kiedyś wielomiesięczną wyprawą ale stała się raczej turystyczną atrakcją, którą możemy od ręki wykupić w najbliższym biurze podróży. Następnie w przeciągu kilku lub kilkunastu godzin lotu samolotem, każdy z nas może znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie. Czy to nie jest fascynujące?

Ludzie przemieszczają się i podróżują gnani pierwotną ciekawością zobaczenia innych ludzi, ich życia, kultury, folkloru, a także nowych miejsc, przepięknych krajobrazów lub też zabytków. To naturalny i oczywisty proces. Tak właśnie powstała nasza cywilizacja. Taka wymiana wiedzy i codziennego doświadczenia jest największą siłą napędową ludzkiego gatunku. I nie dotyczy to tylko wielkich podróżników i odkrywców, którzy przez stulecia, mozolnie przemierzali nieznane lądy, przywożąc stamtąd fascynujące opowieści oraz nowe przyprawy. Każdy człowiek, który kiedykolwiek podjął decyzję o spakowaniu plecaka lub walizki przyczynił się do kształtowania tego zjawiska.

Podróż jest bowiem impulsem. Jest przygodą, która zmienia nas samych, a także tych, których spotykamy na swojej drodze. Wszak każdy z nas bez względu na kolor skóry, wyznawaną religię, długość i szerokość geograficzną na jakiej przyszło mu żyć, jest mieszkańcem tej samej planety – Ziemi. Dzięki temu razem nadajemy niepowtarzalny rys całemu światu. Ta idea dialogu międzykulturowego, dobrego reportażu oraz świadomego podróżowania, które chcemy propagować, przyświeca naszym planom związanym z organizacją festiwalu.

Zapraszamy na wielkie święto podróżowania i przygód, gdzie w jednym miejscu i czasie spotkają się podróżnicy, fascynaci odkrywania bliskich i dalekich zakątków, artyści czerpiący inspirację z egzotycznych kultur, ludzie pióra i reportażu, opisujący świat i jego problemy, etnografowie badający złożoności wpływów, filmowcy i fotografowie oraz wielu, wielu innych zaproszonych gości. Pierwsza edycja odbędzie się pod hasłem Azja i Oceania – pomiędzy wschodem a zachodem słońca. Do zobaczenia w dniach 23 -25 kwietnia 2010, w Centrum Łowicka, ul Łowicka 21, w Warszawie.

Biuro organizacji festiwalu

Sebastian Durbacz – dyrektor festiwalu, PR/media
e-mail sebastian(at)mandragon.pl
mobile +48 606 588 514

Ewa Morawska – koordynator programu
e-mail ewa.morawska(at)mandragon.pl
mobile +48 798 673 798

Sergiusz Kazimierczuk – koordynator programu, PR/media
e-mail sergiusz.kazimierczuk(at)mandragon.pl
mobile +48 513 208 169

Miłosz Łabędź – sponsoring
e-mail milosz(at)mandragon.pl
mobile +48 510 756 526

Karolina Skoniecka – projekty graficzne
e-mail karolina(at)mandragon.pl
mobile +48 792 047 937

Zuzia Mączyńska – organizacja
e-mail zuzia.maczynska(at)mandragon.pl
mobile +48 501 670 627

Biuro festiwalu
ul. Łowicka 21
02-502 Warszawa
tel. (22) 845 50 62

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  1. Święto podróżowania i dobrego reportażu | Lektury reportera pisze:

   […] W dniach 23-25 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Przygody Mandragon, pod hasłem “Azja i Oceania — pomiędzy wschodem a zachodem słońca”. Miejscem zapowiadanych wydarzeń będzie Centrum Łowicka, przy ulicy Łowicka 21 w Warszawie, a szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej Mandragon. […]

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 4 + 1

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.