Refugee Review – Przegląd Filmów Uchodźczych

Kadr z filmu "Jutro będzie lepiej"

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Uchodźcy w dniach 17-22 czerwca w pięciu miastach Polski – w Warszawie, Lublinie, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu odbędzie się przegląd filmowy REFUGEE REVIEW organizowany przez Polską Akcję Humanitarną.

Podczas REFUGEE REVIEW pokażemy m.in. najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej, który zdobył 2 nagrody na tegorocznym Berlinale – “Jutro będzie lepiej”. Szanse na przedpremierowy pokaz będą mieli mieszkańcy Warszawy. W pozostałych miastach pokażemy m. in. znakomity dokument “Szpital Gaza” reż. Marco Pasquini, opowiadający w niezwykle poruszający sposób historie ludzi skupionych wokół budynku szpitala podczas izraelskiej inwazji na Bejrut w 1982 r. oraz masakry w obozach Sabra i Szatila. Film nie był wcześniej pokazywany w Polsce.

Ciekawostką jest seria dokumentów wyreżyserowanych i wyprodukowanych przez meksykańską gwiazdę Gaela Garcìę Bernala, ukazujących trudne położenie nielegalnych emigrantów w Meksyku. Filmy „Niewidzialni” obnażają prawdę o jednej z najbardziej niebezpiecznych podróży na świecie i ujawniają nieznane wcześniej losy ludzi, którzy odbyli tę podróż przez Meksyk ku północy. Przypomnimy również ważne obrazy poruszające tematykę uchodźców takie jak “Spotkanie” reż. Thomas McCarthy, z muzyką Jana A. P. Kaczmarka, czy “Ajami” reż. Scandar Copti, Yaron Shan, pierwszy film fabularny nakręcony wspólnie przez Palestyńczyka i Żyda.

17-22 czerwca 2011

Warszawa: Kinoteka
Lublin: Księgarnio-kawiarnia Spółdzielnia
Toruń: Galeria TUMULT
Wrocław: Kino Lwów
Kraków: Kolanko No 6

Więcej informacji o filmach na stronie Refugee.pl: http://refugee.pl/?mod=knowbase&type=temat_miesiaca&path=3300

Program: http://refugee.pl/cms/site.files/File/program_przeglad.pdf

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  1. przecieki maturalne pisze:

   Ładny layout Twojej strony. Jak się nazywa?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 5 + 8

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.