Paweł Skawiński „Gdy nie nadejdzie jutro”

12 września ukaże się kolejna książka z serii „Lektury reportera”, zatytułowana „Gdy nie nadejdzie jutro”. Jest to reporterska opowieść o współczesnych Indiach i Nepalu, w której autor – Paweł Skawiński – opisuje zwykłych mieszkańców tych krajów oraz pokazuje nam indyjską prowincję, a także bombajskie slumsy i domy publiczne.

Paweł – jak mówi sam o sobie – w Polsce tylko pomieszkuje. Częściej przebywa w Indiach i Nepalu, gdzie nakręcił filmowy dokument o największej na świecie rytualnej ofierze ze zwierząt.

Swoje spotkanie z prawdziwymi Indiami opisuje w prologu książki:

„Przypadek rzucił mnie gdzieś na głęboką prowincję. I nagle znalazłem się w innym świecie – tak samo wyglądający ludzie nie chcieli ode mnie pieniędzy. W autobusach, lekko przestraszeni, nie siadali obok, tylko bacznie mi się przyglądali. Z uśmiechem od ucha do ucha.

Przy tym jakże banalnym odkryciu wszystkie cuda Indii – Tadż Mahal, zamki Radżastanu, monumentalne Himalaje – zbladły. Wreszcie zrozumiałem, że podróżując przez Indie, nic nie widziałem. Ledwo prześlizgiwałem się po powierzchni rzeczywistości.

Od XIX w. w postrzeganiu Indii nic się nie zmieniło.”

Więcej informacji o samej książce i o jej autorze znaleźć można na stronie internetowej Wydawnictwa Dobra Literatura: Gdy nie nadejdzie jutro i Paweł Skawiński.

http://www.lekturyreportera.pl/ksiazki/gdy-nie-nadejdzie-jutro/

Książka ukazała się w serii: Lektury Reportera

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 5

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.