25.04.2010, godz. 19.00 – występ grupy tanecznej Mohini

25 kwietnia o godzinie 19.00, zapraszamy na pokaz tańca indyjskiego w wykonaniu grupy Mohini.

Zespół tańca indyjskiego Mohini powstał z przekształcenia zespołu Alapadma. W jego skład wchodzą: Kalina Duwadzińska, Magdalena Inglot, Agnieszka Kalecińska, Joanna Kapica, Kinga Malec i Katarzyna Świątek.
Tancerki tworzą i występują już od 4 lat. Regularnie wyjeżdżają na warsztaty do Indii, gdzie pod okiem uznanych mistrzów (m.in. Kapila Sharmy, Pt Arjuna Mishra) doskonalą się w klasycznych tańcach indyjskich – Bharatanatyam i Kathak. W repertuarze zespołu znajdują się choreografie klasyczne i półklasyczne, bazujące na technikach tańca Bharatanatyam i Kathak; ludowe, oparte na tańcach folkowych pochodzących z różnych rejonów Indii; jak i typowo bollywoodzkie, czyli prezentujące taniec do muzyki filmowej, w których występują elementy różnorodnych technik tanecznych takich jak jazz, salsa lub hip hop. Zespół ma na koncie wiele występów na różnorodnych festiwalach kulturalnych, imprezach firmowych i charytatywnych, występował także w programach telewizyjnych, np. Kawa czy Herbata. Jednocześnie tancerki są instruktorkami tańca Bharatanatyam, Kathak oraz Bollywood w wielu warszawskiech szkołach tańca, prowadzą również regularne warsztaty, także w innych polskich miastach. Zajęcia z tańców klasycznych odbywają się przy akompaniamencie  tradycyjnych instrumentów indyjskich: tabli i mridangam, a ich celem jest przekazanie nie tylko wiedzy o tańcu, ruchu i muzyce, ale również o kulturze Indii.
W ramach I Festiwalu Przygód Mandragon zaprezentują indyjski taniec klasyczny Bharatanatyam i Kathak oraz pełen energii taniec Bollywood.

Be Sociable, Share!

  Podobne

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  *
  = 3 + 3

  This blog is kept spam free by WP-SpamFree.